V ponedeljek, 15. 4. 2024, je bilo v telovadnici OŠ Koper odigrano polfinalno državno tekmovanje v nogometu za starejše Učenke. Tekmovanja so se udeležila dekleta iz OŠ Davorina Jenka, OŠ Antona Globočnika, OŠ Koper in OŠ Dobravlje.  Našo šolo so zastopale Vita Mamić, Brina Štolfa, Veronika Furlan, Ula Bratina, Lea Krojs in Urška Brataševec.

Končni vrstni red:

1. OŠ Koper
    2. OŠ Dobravlje
    3. OŠ Davorina Jenka,
    4. OŠ Antona Globočnika

Naše učenke so osvojile drugo mesto. Na finalno tekmovanje se uvrsti samo prvouvrščena ekipa. Dekletom je zmanjkalo malo športne sreče. Uvrstitev v finale, ki so si jo tako zelo želele jim žal ni uspela. Ne glede na to, osvojeno drugo mesto pomeni, da naše učenke sodijo med 8 najboljših osnovnošolskih moštev v državi in to že drugo šolsko leto zapored.

Pohvala naši ekipi za lepo in borbeno igro,