Pričeli so se dnevi filma za mlade, ki jih letos že petič organizira Osnovna šola Dobravlje v sodelovanju z Zvezo kulturnih društev Ajdovščina, Občino Ajdovščina, vsemi osnovnimi šolami v Občini Ajdovščina, Osnovno šolo Draga Bajca Vipava, Otroškim vrtcem Ajdovščina in Srednjo šolo Veno Pilon Ajdovščina. V času od 8. 10. 2018 do 18. 10. 2018 si bo izbrane filme ogledalo  kar 220 otrok iz vrtca, 2464 osnovnošolcev in 496 dijakov, skupaj torej 3180 mladih.

Učenci Osnovne šole Dobravlje bodo v »ajdovski kino« odšli 16. 10. 2018.

Izbor letošnjih filmov je sledeč:

Sova in miška za razredno stopnjo od 1. do 4. razreda

Deček in svet za učence od 5. do 9. razreda

Razredni sovražnik za dijake 1. in 2. letnika  ter

Družina za dijake 3. in 4. letnikov  Srednje šole Veno Pilon Ajdovščina

Po ogledih bodo na šolah potekali pogovori z učenci ter številne ustvarjalne dejavnosti povezane z vsebino filmov.

Projekcije so za učence brezplačne, stroške ogledov krije Zveza kulturnih društev, brezplačno uporabo dvorane omogoči Občina Ajdovščina, ki tudi pokrije stroške prevozov za učence iz občine.

Program: Dnevi filma za šole 2018