Skoči na glavno vsebino

Obisk 39. Slovenskega knjižnega sejma in Narodne galerije

Za učence 6. razreda bi lahko letošnji kulturni dan naslovili Besedo besedi in Podobo podobi.

Z učenci smo kulturni dan preživeli v Ljubljani. Najprej smo si ogledali 39. Slovenski knjižni sejem na Gospodarskem razstaviščuz naslovom Besedo besedi. Tam smo obiskali stojnice s knjigami, jih listali, kupovali, se pogovarjali s pisatelji in ilustratorji, dobili v dar knjižne kazalke, plakate, lične razglednice. Obdani smo bili s knjigami, ki so »sijale« na nas, da smo jih z veseljem kupovali. Uživali smo v njihovi družbi in jih zavzeto pregledovali.

Zatem smo obiskali še Narodno galerijo, kjer smo imeli voden ogled s programom ob čudovitih likovnih umetninah: freski Mrtvaški ples, Tominčevi Družini dr. Frušića, Kofetarici in Poletju Ivane Kobilce,  itd). Učenci so z zanimanjem prisluhnili razlagi ter aktivno sodelovali v odkrivanju lepote likovnih umetnin slovenskih slikarjev.

Knjiga in slika, beseda in podoba, umetnost nas nagovarja.

Z učenci 6. razreda smo bili prijetno in koristno nagovorjeni za vztrajanje v dobrem odnosu z besedo in podobo.

Irma Krečič Slejko

foto: Sonja Makuc

Dostopnost