Skoči na glavno vsebino

»Uspešnica Kla kla klasika (MkZ, 2017) ponuja izbor slovenske poezije v raperski predelavi, ki jo dr. Igor Saksida in Rok Terkaj – Trkaj dvigneta z različnimi ritmi tako močno, da se ji začne vrteti! V prvi vrsti je namenjena mladim bralcem, a tudi odraslim, ki so mladi po srcu. V Igorjevem in Rokovem silovitem nastopu smo zagotovo začutili in zaslišali, da klasična poezija ni »stara šara«: sporočilna in aktualna je, če ji le znamo prisluhniti in jo pogledati z očmi ljubezni. Igor in Rok navdušujeta po vsej Sloveniji, njun nas top napolni dušo, saj v njem neizmerno uživata in se predajata rapoeziji in dinamičnem pogovoru o njej.«
(povzeto po kratki predstavitvi predstave Rapoezija)

Letošnje literarno srečanje je bilo glasbeno obarvano, zato nas je popeljalo v ritme poezije, petje in ples. Ločena nastopa za 1. triletje in 2. ter 3. triletje sta bila izvedena z različnim izborom pesmi. Tako so mlajši uživali v Gobjem plesu, Hudi mravljici itd., starejši učenci pa v Glosi, Dihi z mano in drugimi.

Oglejte si posnetek in fotografije.
(snemanje: Helena Ferjančič, foto: Gašper S., Ana V. in mentor Peter Valič)

Obisk je potekal 25. oktobra 2018.

Prisluhnite odlomku posnetega intervjuja z obema gostoma.
(Nuša R., Meta K., Ema R. in mentorica šolskega radia Ksenija Trebovc)

Vtis o obisku učenke Nine Bole iz 8. a: Posebna gosta Terkaj-Saksida

Preberite pesem, ki jo je napisal Igor Saksida za učence 7. b razreda. 7. b ve (skoraj) vse

Po predstavi so gostoma poklonili vtise o doživetju njunega nastopa, zato je pesem svojevrstna zahvala.

 

Irma Krečič Slejko

Dostopnost