Logika

Pozdravljeni, dobri misleci!

V začetku šolskega leta se pripravljamo na tekmovanje iz logike, ki ga organizira Zveza za tehnično kulturo Slovenje. Učenci se z vsako od mentoric posebej dogovorijo za termine priprav na tekmovanje.

Učenci so vključeni tudi v mednarodno tekmovanje GENIUS LOGICUS. To je logično tekmovanje, ki poteka v sedemnajstih državah (Slovaška, Češka, Madžarska, Poljska, Rusija, Hrvaška, Romunija, Belorusija, Anglija, Kazahstan, Ukrajina, Bolgarija, Litva, Latvija, Estonija, Turčija in Slovenija). Vsi učenci, ki želite tekmovati na mednarodni ravni iz logike, se prijavite koordinatorici, kjer dobite tudi podrobnejša navodila o pripravah na tekmovanje, ki ga bomo izvedli v mesecu aprilu.

Pripravili smo tudi spletno učilnico Logika, kjer lahko dobite veliko miselnih nalog in iger ter nalog za logična tekmovanja.

Novost na naši šoli: mesečna logično matematična uganka, ki jo lahko najdete tudi v e-učilnici Logika.

Mentorice: Martina Černigoj, Damijana Čermelj in Helena Ferjančič

.