V četrtek, 23. 5. 2024, so se zlati bralci iz 9. razredov udeležili nagradnega izleta. Zlati bralci so namreč tisti učenci, ki so vsa leta svojega osnovnošolskega izobraževanja opravljali bralno značko in vestno brali knjige. Takšnih učencev v Občini Ajdovščina in Občini Vipava je bilo letos 89. Od vseh učencev iz obeh občin je bilo največ prav učencev, ki obiskujejo Osnovno šolo Dobravlje, in sicer 23. Njihov trud je bil nagrajen z izletom v Ljubljano, ki ga je organiziral ZPM Ajdovščina. Učenci so se pod vodstvom mentorjev in spremljevalcev sprehodili do Ljubljanskega gradu, kjer je bila podelitev priznanj. Prireditev za vse slovenske osnovne šole je potekala v Cankarjevem domu, ki jo je vodil Boštjan Gorenc Pižama. Na odru se je zvrstilo veliko govorcev, ki so poudarjali pomen branja. Predstavili so tudi knjigo Mali črv Oto in druga golazen, ki jo bodo zlati bralci dobili na valeti. Program sta popestrila raperja z improvizacijskimi točkami.

Mojca Pregelj