Skoči na glavno vsebino

Danes smo se odpravili v dansko prestolnico Københaven. Rahlo vetrovno, a večinoma sončno vreme nam je omogočilo, da smo veliko videli in se imeli lepo. Od svetovno znane Andersenove morske deklice smo se sprehodili mimo vodometa boginje Gefijon, ki z volovsko vprego orje dansko zemljo. Druga skupinska slika je nastala ob kraljevi palači Amalienborg. Na slovenskem veleposlaništvu so nam pripravili prijazen sprejem ob bogato obloženi mizi. Slovenski veleposlanik Edvin Skrt nam je s svojimi sodelavkami predstavil delo veleposlaništva. Sledil je sprehod do Nyhavna, najbrž najlepšega dela mesta, kjer smo se vkrcali na ladjo in si mesto ogledali še z vodne perspektive. Na  glavni  nakupovalni ulici Strøget smo prosto uro izkoristili za malico in nakup spominkov.

tekst in foto: Katja Bone
Dostopnost