Skoči na glavno vsebino

Spoštovani!

Obveščeni smo bili, da je večje število učencev sedmega razreda po povratku iz šole v naravi 14. 4. 2017 imelo težave zaradi trebušno-črevesnega obolenja (bruhanje, prebavne motnje, rahlo povišana temperatura).

Trenutno ni znakov, da bi bila ta obolenja v povezavi z zaužito hrano. O težavah smo se na šoli posvetovali tudi s pristojno zdravstveno službo. Ker je za tovrstne težave značilno, da se izjemno hitro širijo s kontaktom, svetujemo povečano higieno zlasti rok, pogostejše prezračevanje prostorov in temeljitejše čiščenje površin, katerih se oboleli dotikajo.

Pomembno je, da učenci s težavami ostanejo doma in da v šolo ponovno pridejo 24 ur po zaključku težav. V času obolenja je priporočljivo zaužiti veliko tekočine, v primeru hujših težav pa svetujemo obisk zdravnika.

Z upoštevanjem higienskih ukrepov bomo zagotovo omejili nezaželeno širjenje obolenja.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje in vas lepo pozdravljamo.

Mirjam Kalin, ravnateljica

Dostopnost