V letošnjih prvih dveh šolskih mesecih smo na naši šoli gostili že dve otroški in mladinski pisateljici. Učenci pa so prejeli v dar različne knjige.

Na podružnični šoli v Vipavskem Križu se je 17. septembra z učenci 1. in 2. razreda srečala pisateljica Nataša Konc Lorenzutti.

17. septembra pa je naše tretješolce obiskal tudi župan Tadej Beočanin in jih obdaril s knjigo Maše Ogrizek Gospa s klobukom.
                PŠ Vipavski Križ          PŠ Vrtovin

2. oktobra se je z učenci 2. in 3. razreda na podružnični šoli v Črničah srečala pisateljica Anja Štefan.

Učenci 1. razreda so v mesecu otroka prejeli v dar knjigo Svetlane Makarovič Škrat Kuzma dobi nagrado. S Kuzmo smo pri urah knjižnično informacijskih znanj šli tudi v deželo škratov …

1. oktobra so naši sedmošolci imeli kulturni dan in v okviru projekta Rastem s knjigo prejeli v dar knjigo Janje Vidmar Elvis Škorc, genialni štor.

Po jesenskih počitnicah pa nas čaka še literarno srečanje, ki bo organizirano za vse učence naše šole in sicer s pripovedovalko ljudskega slovstva Ljobo Jenče.

Literarna srečanja in podarjene knjige so popotnice na poti spodbujanja branja.