Pozdravljeni!

Oglašamo se Vam s prelepe Danske – triindvajset devetošolcev in dve učiteljici spremljevalki. Potovanje je potekalo brez motenj, uživali smo v letu nad Alpami, srednjo Evropo in severnonemško ravnino. Ob pristanku v glavnem mestu so nas presenetile tople popoldanske temperature. Nekaj staršev naših gostiteljev nas je pričakalo na letališču in odpeljalo na šolo Vallekilde Hoerve Friskole. Na drogu ob šoli je poleg danske vihrala tudi  slovenska zastava. Po prijaznem sprejemu so naši učenci odšli h gostiteljskim družinam.  Petkovo jutro smo preživeli  na šoli, kjer smo se predstavili s pesmijo in povedali veliko lepega o Sloveniji. Vsi otroci na šoli so lahko poskusili potico, ki jo je spekla nona od ene nasih učenk.  Sledile so aktivnosti večinoma v naravi, ki so goste in gostitelje med sabo dodobra povezale.

Kaj več o dogajanju na Danskem pa, ko se vrnemo domov.