Primož Suhodolčan

Jesenski čas je ravno pravšnji za spodbujanje branja in ena od oblik spdbude je gotovo srečanje s pisatelji, ki s svojim nastopom odpirajo učencem nove dimenzije v svetu knjig. V četrtek, 5.11.2009 smo na naši šoli gostili slovenskega mladinskega pisatelja Primoža Suhodolčana.

Že od začetka šolskega leta smo se na literarno srečanje pripravljali z branjem njegovih knjig. Izdelali smo lično sceno z Ranto (junakom iz knjige Košarkar naj bo!). Na prizorišče dogajanja pa se je pisatelj pripeljal kar na kolesu (po knjigi Kolesar naj bo!). Kratka predstavitev pisatelja, branje odlomkov iz njegovih knjig, scensko ozadje z Ranto in prijetno vzdušje med 300 učenci in učitelji je botrovalo dejstvu, da se je po zaključku literarnega obiska iz šolske knjižnice izposodilo čisto vse njegove knjige.

Irma Krečič Slejko                                                            galerija fotografij