V avli centralne šole je postavljena nova razstava,

ki je posvečena ilustratorki Marlenki Stupica. Umetnica je opremila več kot sto otroških knjig.

IMG_8061-m

Za svoje delo je prejela številne domače in mednarodne nagrade ter priznanja. Letos je prejela največjo nagrado na področju kulture, in sicer Prešernovo nagrado.

Na panojih si lahko ogledate izdelke učencev 7. razreda. Ilustrirali so zgodbo o Piki Nogavički.

Na naših starih šolskih klopeh pa si lahko ogledate in seveda prelistate knjige, ki jih je Marlenka Stupica ilustrirala. Prav gotovo poznate katero izmed njih in marsikatera ilustracija vas bo spomnila na toplino pravljic, ki ste jih poslušali, ko ste bili mlajši.

Knjige so zbrane iz vseh naših podružničnih šolskih knjižnic in iz knjižnice centralne šole.

Na ekranu v ozadju pa so predstavljene nekatere njene najlepše ilustracije.

Vabljeni k ogledu.

{becssg}dobravlje/knjiznica/marlenka-2013/galerija{/becssg}