“Vedno sem si predstavljal, da so nebesa nekakšna knjižnica.”

(Jorgej Luis Borges)

V avli matične šole smo pripravili razstavo Knjižnica vabi. Učence obdajamo s knjigami v šolski knjižnici, v knjižnih kotičkih učilnic matične in podružničnih šol ter v avli, kjer je velik pretok učencev. Učenci in učitelji si knjige lahko pogledajo, listajo ali pa si izberejo dober film na dvd-ju. Knjige so izbrane iz zakladnice klasike svetovnih in slovenskih literarnih del, ki nam ponujajo priložnost za poglobljeno branje. »Ljubljanski manifest sporoča predvsem to, da orodja, kot so pametni telefoni in umetna inteligenca, krepijo to, kar imamo v glavah – tisto, kar nam omogoča, da znamo kritično in analitično misliti, pa pride v glave predvsem s knjižnim branjem zahtevnejših vsebin.« (Miha Kovač)

Čas praznikov je pravšnji tudi za branje in umirjanje, ki ga današnji otroci in mladostniki še kako potrebujejo. Umirjenost pa je predpogoj za intelektualni, čustveni in socialni razvoj posameznika.

Irma Krečič Slejko