Skoči na glavno vsebino

Čas dela na daljavo je prinesel povečan obseg dela za ekranom. Velik del učnih ciljev smo na ta način dosegli, a pojavile so se vzporedne težave zlasti glede težav z padanjem kvalitete vida in nekaterih odklonov glede (pre)obilice časa in drugih težav, ki jih prinaša čas preživet za ekranom.

Ob novih tehnologijah se pogosto med misli prikrade stavek enega od mislecev prejšnjega stoletja, da človek še ni izumil orodja, s katerim se ne bi tudi poškodoval. Ampak zaradi tega se še nismo odpovedali vožnji z avtomobilom in kopici drugih »nevarnih« novosti sodobne civilizacije, le uporabe in pravil se je bilo potrebno naučiti in jih upoštevati. Nič drugače ni z IKT.

Prejeli smo Smernice za uporabo zaslonov pri otrocih in mladostnikih, ki so dosegljive na spletni strani NIJZ (www.nijz.si) in so dosegljive na naslednji povezavi:

https://www.nijz.si/sl/smernice-za-uporabo-zaslonov-pri-otrocih-in-mladostnikih

Upamo in želimo, da vam bodo v orientacijo in pomoč.

Za OŠ Dobravlje Peter Valič

Dostopnost