Športnica šole v šolskem letu 2022/23 je Klara Mahkovec.

Klara je letos sodelovala na mnogih tekmovanjih. Najbolj odmevni so rezultati v ski orientaciji. Zmagala je na vseh tekmah v Sloveniji v orientaciji na tekaških smučeh v kategoriji do 17 let in je prva tudi v skupnem seštevku. Skupaj z ekipo deklet OŠ Dobravlje je osvojila 4. mesto v Sloveniji na državnem tekmovanju v orientaciji. Med našimi dekleti je bila najboljša. Najboljša v Sloveniji je tudi med pionirkami v radijski orientaciji. Žal se ni odločila, da bi nastopila na svetovnem prvenstvu. Zastopala je našo šolo na ekipnem in posamičnem tekmovanju v atletiki, ki se je odvijalo v Novi Gorici. Udeležila se je tudi državnega tekmovanja v krosu, ki je bil letos v Murski Soboti.

Klari za vse dosežene rezultate čestitamo in ji želimo še naprej uspešno športno pot.