Državno polfinale v nogometu za starejše učenke

V ponedeljek, 15. 4. 2024, je bilo v telovadnici OŠ Koper odigrano polfinalno državno tekmovanje v nogometu za starejše Učenke. Tekmovanja so se udeležila dekleta iz OŠ Davorina Jenka, OŠ Antona Globočnika, OŠ Koper in OŠ Dobravlje.  Našo šolo so zastopale Vita Mamić, Brina Štolfa, Veronika Furlan, Ula Bratina, Lea Krojs in Urška Brataševec.

Končni vrstni red:

1. OŠ Koper
    2. OŠ Dobravlje
    3. OŠ Davorina Jenka,
    4. OŠ Antona Globočnika

Naše učenke so osvojile drugo mesto. Na finalno tekmovanje se uvrsti samo prvouvrščena ekipa. Dekletom je zmanjkalo malo športne sreče. Uvrstitev v finale, ki so si jo tako zelo želele jim žal ni uspela. Ne glede na to, osvojeno drugo mesto pomeni, da naše učenke sodijo med 8 najboljših osnovnošolskih moštev v državi in to že drugo šolsko leto zapored.

Pohvala naši ekipi za lepo in borbeno igro,

Regijsko srečanje mladih raziskovalcev, inovatorjev in tehnikov

V soboto, 16. marca 2024, je na OŠ Danila Lokarja potekalo Regijsko srečanje mladih raziskovalcev, inovatorjev in tehnikov – FESTIVAL LABIRINT 2024. Tekmovanja so se udeležili tudi učenci naše šole.

Učenci devetošolci, so se na tekmovanju predstavili z raziskovalno nalogo Hrup na naši šoli in se uvrstili v prvi krog državnega tekmovanja.

Sedmošolci so na tekmovanju sodelovali v dveh kategorijah. To sta Pridi in naredi in Moj dežnik je lahko. V slednji je zmagal Jošt Bratina v izzivu Nova družabna igra.

Vsem učencem čestitamo!

Revija pevskih zborov

V četrtek, 11. aprila 2024, so se na drugem večeru revije otroških in mladinskih pevskih zborov Pomlad je naša predstavili kar trije pevski zbori naše šole. Poleg otroških zborov PŠ Vipavski Križ in Črniče, je nastopil tudi mladinski pevski zbor matične šole. Slednji je zapel tri pesmi: Biseri, Kam/I’ll fly with you in Iz zemlje gre v trto.

Nastopom je prisluhnila tudi strokovna spremljevalka, ki je pohvalila izbor pesmi, njihovo zahtevnost in izvedbo, zbranost pevcev in lepo barvo glasov. Navdušila je tudi številčnost zbora.

Pevcem čestitamo za odličen nastop in vzorno predstavitev naše šole, ki je nanje zelo ponosna.

Vir: facebook JSKD