mojaMalica novosti

Spoštovani starši,

s 6.5.2024 prehajamo na odjavljanje šolske prehrane preko aplikacije mojaMALICA. V času od 6.5.2024 do 17.5.2024 boste lahko prehrano odjavljali telefonsko in preko aplikacije, od 20. 5. dalje bomo odjave sprejemali samo preko aplikacije.
Odjavljali boste lahko samo obroke, na katere so vaši otroci prijavljeni. Vse ne odjavljene in ne prevzete obroke bomo kot do sedaj morali zaračunati, tudi tistim, ki imajo pravico do subvencionirane prehrane.
Odjave za tekoči dan boste lahko vnesli do 8.30, po tem vnos za ta dan ne bo več mogoč, lahko pa boste odjavili prehrano za naslednje dni. Vnos za naslednji mesec bo možen po 20. v mesecu, se pravi po 20. maju boste lahko odjavljali prehrano za mesec junij.
Za prvo registracijo v aplikaciji mojaMALICA boste potrebovali šifro in osebno številko, oboje bodo učenci prejeli v šoli pred prvomajskimi počitnicami. Vsak učenec dobi svojo.

• Dostop do aplikacije se nahaja na spletni strani šole (desna stran zgoraj).
  • Po uspešni prvi registraciji lahko pričnete z uporabo aplikacije, opozorili bi samo na to, da v primeru, da imate na naši šoli več otrok, morate vsakega naslednjega v aplikaciji dodati preko gumba dodaj koristnika. Ta korak opravite po uspešni registraciji.
  • Navodila za registracijo in uporabo se nahajajo v priponki.
  • V primeru težav pri registraciji se lahko obrnete na telefonsko številko 05/365 10 12.

V mesecu maju uvajamo še eno pomembno novost. Odslej bodo učenci prevzemali kosila elektronsko s ključki, ki jih bodo prejeli v šoli. Vsak ključek ima svojo številko in kodo ter je povezan s točno določenim učencem. Učenec bo ključek uporabljal do konca šolanja na naši šoli. Po zaključku šolanja ga je dolžan vrniti. Stroške izgubljenih ključkov bomo staršem zaračunali.
Ključke učencev podružničnih šol bodo hranili učitelji.
Odgovornost učencev je, da ključke redno prinašajo v šolo in skrbno pazijo nanje, saj rezervnih nimamo.
Dodatna informacija:

• Dostop do aplikacije mojaMALICA bo možen tudi preko aplikacije Občine Ajdovščina:
  • »Občankam in občanom Občine Ajdovščina bo od 25. 4. 2024 dalje na voljo mobilna aplikacija mAjdovščina, ki predstavlja inovativno rešitev na področju digitalne preobrazbe. mAjdovščina je namenjena boljšemu in učinkovitejšemu dostopu do občinskih storitev in storitev javnih zavodov.
  • Staršem učencev osnovnih šol v občini Ajdovščina mobilna aplikacija mAjdovščina omogoča enostavnejše in hitrejše odjavljanje ali prijavljanje prehrane svojemu otroku. V mAjdovščino je integriran modul »Moja malica«.
  • Dostop do mAjdovščine je enostaven. mAjdovščina bo na voljo uporabnikom od 25. 4. 2024 na Apple store, Google play in Huawei HarmonyOS. Mobilno aplikacijo bo potrebno zgolj naložiti na pameten telefon.
  • Pomembno: za dostop preko aplikacije mAjdovščina se morate predhodno regirtrirati v aplikaciji mojaMALICA, kot je opisano zgoraj.
  • Navodila za registracijo v mAjdovščina na povezavi: https://www.ajdovscina.si/katalog_informacij_javnega_znacaja/majdovscina/

V upanju, da bo tudi za vas odjavljanje obrokov enostavnejše in bolj pregledno vas prijazno pozdravljamo.

NAVODILA

Jolanda Klemše, skrbnica projekta in Mirjam Kalin, ravnateljica