Fotografski natečaj MLADOST ni NOROST 2023

Natečaj MLADOST ni NOROST je glavni natečaj za mlade fotografe v Sloveniji. Poteka pod pokroviteljstvom Fotografske zveze Slovenije (FZS). Tik pred prvomajskimi počitnicami so bili objavljeni rezultati letošnjega natečaja. Na letošnji razpis projekta je prispelo 741 fotografij 203 avtorjev iz 50 šol.

Na natečaju je sodelovalo 14 naših fotografinj in fotografov: Izak Pirjevec, Julija Pirjevec, Jona Kapelj, Karolina Šatej Bavčar, Katarina Tomanić, Lara Furlan, Lina Štolfa, Mia Feltrin, Nika Princes, Zala Pečenko, Veronika Šatej Bavčar, Ajda Korečič, Neja Sever, Ana Lucija Troha.

Skupaj se je med letom nabralo med 7500 – 8000 fotografij, od katerih smo jih na šoli izbrali 56, saj vsak lahko prispeva 4 fotografije. V ožji izbor je žirija natečaja izbrala 12 fotografij. Fotografiji Veronike Šatej Bavčar pa je žirija namenila tudi diplomo FZS. Glede na hudo ustvarjalno konkurenco mladih fotografov iz cele Slovenije, iskrene čestitke čisto vsem:

– za vsako fotografijo izbrano že na šolskem izboru,

– za vseh 12 fotografij, ki so na natečaju prišle v ožji izbor natečaja,

– zlasti pa prejemnici diplome FZS Veroniki in njeni sestri Karolini za somentorstvo pri ustvarjanju.

Veronika Šatej Bavčar: Samo navzgor

Tudi kot šola smo že drugo leto zapored zasedli odlično drugo mesto (2020 smo bili četrti; objava takrat izbranih fotografij teh dveh natečajev pa je še moj dolg.).

Mogoče tisto, kar šteje največ je, da smo na fotografirali izključno zaradi veselja do fotografije. In ker imamo dokaj različne okuse in prioritete, je bila večina fotografij posneta individualno. Kot naravoslovni in dokumentarni fotograf nimam neke pretirano izoblikovanje umetniške žilice, tako da moram v tem segmentu popolnoma zaupati otroški intuiciji in ustvarjalnosti. Še vedno se je obneslo. Pa naj tako tudi ostane.

Več si lahko ogledate na povezavi: https://www.digitalna-kamera.si/mladost-ni-norost-2023-rezultati-zirije/

mentor: Peter Valič

Fotografije so lepe in zgovorne. Uživajte!